האם החימר בטוח? אני משיב לשאלות:

שאלה: ממה עשויים הכלים?
תשובה: הכלים שלי מיוצרים מחימר טבעי, שחלקו מיוצר בארץ וחלקו מיובא מאיטליה. חימר הוא בעצם אדמה שחוקה הנקראת חרסית. החימר הוא חומר אורגני לחלוטין, ללא כל תוסף.
 

תוצרת מקומית ולא ייבוא מחו״ל.

שאלה: האם הכלים שלכם מיוצרים בארץ או מיובאים מחו״ל?
 
תשובה: אנו מייצרים את כל הכלים בעבודת יד בארץ. בעבודת יד יש לי שליטה מלאה על חומרים שבהם אני משתמש. כשמייבאים כלים מחו״ל, אין ביטחון לגבי החומרים מהם עשויים הכלים. הבעיה בייבוא זה גם אם מכון התקנים אישר כלי מסויים, מי בטוח שבעתיד החברה במייצרת בחו״ל לא תשנה את המרכיבים?.
הדבר החשוב לא פחות זה – נשמה.
לכלים שמיוצרים על אובניים, עם מגע יד אדם יש נשמה, יש אופי וזה משפיע על השימוש בכלי, הן מבחינת התחושה והן מבחינת האנרגיה – למי שמאמין בזה.
אגב, קדרים יפניים העובדים על אובניים עושים איזה סימן, שריטה, על הכלי בסוף התהליך, כדי שלא ייראה מושלם ושתהיה בו טביעת יד אדם.
 
 
 שימוש בחימר בצבע שהטבע נתן לו
 
שאלה: האם אתם משתמשים בצבעים?י
תשובה: לא.​ אנו משתמשים בחימר בצבע טבעי. הצבע שהטבע נתן לו. לאדמה יש צבעים וגוונים שונים, כך גם לחימר יש מניפת צבעים טבעיים,
טרה קוטה, אפור או שחור.
 

לא משתמשים בעופרת

שאלה: האם אתם משתמשים בעופרת לייצור הכלים?
 
תשובה: בשום פנים ואופן לא. הנה אישור מחברה המספקת לנו את הגלזורה שהיא נקייה מעופרת:
 

Picture

לידע כללי – עופרת לא מוסיפים לחימר, אלא לגלזורה. חברות קרמיקה עושות זאת בכדי ליצור מראה מבריק
לכלים, בייחוד כשמשתמשים בצבע כימיקלי על הכלי העלול להשחק. לכן אם יש לכם כלי מחימר בבית שהגלזורה שלו מאוד מבריקה והחימר צבוע ולא טבעי, יש לבדוק את הכלי. אנו יכולים לבצע עבורכם בדיקת עופרת עם ערכת בדיקה שלנו.